Jagy

„Vyrvi mu to srdce!“ ječela Herriet. „Dělej!!

Mladík zachroptěl. Teprve teď mu to začalo docházet.


Šel do hostince U Bílého grošáka na jednu pintu černého. Přestože věděl, že ho dnes čeká ještě hodně práce, nespěchal a jen si užíval ten příjemně chladivý mok. Jeho otec byl místní radní, ale on nechtěl být jako on. Šel se vyučit kovářem u mistra Willuma, se kterým se i brzy spřátelil. Tento týden musel mistr na pár dnů odcestovat a on, Josh, měl celou kovárnu na starost. Byl již chladivý podzim. Ach, jen ať ta nadcházející zima není tak krutá jako ta předešlá, pomyslel si Josh.
Joshovy myšlenky přerušil nový příchozí. Byla jím velmi mladá žena s krásnou tváří. Na sobě měla jednoduché, ale přitom skvostné tmavé šaty s černým páskem. Kolem krku měla pevně upnutou stuhu se zeleným smaragdem. Živůtek měl zdobený střih a každému zcela jistě upoutal pozornost. Josh nebyl jediný kdo na ni zíral – doslova na ni zírala celá knajpa. Dívka byla očividně zvyklá na pozornost a schválně si začala dráždivě hrát s vlasy. Podívala se doleva na Joshe, usmála se a řekla mu:
„Tak co, fešáku? Objednáš mi nějaké pití?“
„A-ale jistě,“ opověděl okamžitě Josh a poručil hrnek vína. Dívka se s ním dala do řeči a on z ní prostě nemohl spustit oči. Úplně zapomněl, kolik ho dnes ještě čeká práce, nevnímal nic, utápěl se v jejích jasně zelených očích, občas mu pohled sjel i o něco níž, byl dívkou úplně okouzlen. Čas plynul a oni si spolu stále povídali a upíjeli. Joshovi se už lehce začal zamlžovat zrak. Dívka mu najednou něco zašeptala do ucha a on přikývl. Pomohl dívce vstát a položil na bar čtyři zlaťáky.

Venku se dívka automaticky zaklesla do Joshe a pomalu šli na konec městečka. Josh se po požití množství alkoholu jen nechal dívkou vést. Mladá žena měla jistý krok a společně se vydali po úzké písčité cestě. Po krátkém době došli do lesa. I když byl té noci úplněk, měsíc neměl tolik síly, aby nenašel nic víc než pouze nepatrné skuliny skrz husté koruny stromů. Náhle se před nimi objevila malá chatrč. Dovnitř nebylo vidět, protože všechny okenice byly pečlivě zavřené. Kolem chaty byly rozházené větší i menší kusy hadrů a části oblečení, ve vyhaslém ohništi kousky kostí. Josh si ale ničeho z toho nevšímal. Vešli spolu do chatrče. Dívka nejprve zapálila lucernu a poté Joshe odvedla do skromně vybavené místnosti, kde byla modrá kachlová kamna, menší poloprázdná knihovna a postel. Právě na ni Joshe posadila. Vyhrnula si sukni a začala si před ním sundávat jemné punčochy. Pomalu si rozvázala šaty a pod ním měla pevně upnutý korzet s hlubokým dekoltem. Joshovi se zrychlil tep. Dívka si svůdně olízla rty. Pomalu se blížila k posteli a dráždivě přitom hýbala boky. Josh se chtěl na posteli posadit, ale žena ho rukou přinutila opět lehnout. Lehla si na něj obkročmo a zlehka ho začala líbat na krk. Mladík slastí zavřel oči. Najednou ucítil krátké bodnutí. Prudce otevřel oči a překvapením se mu zatajil dech. Nad ním seděla ošklivá babice, jednu velkou bradavici měla u kořenu nosu a několik dalších menších bylo rozseto po celém obličeji. Sice měla na sobě naprosto to stejné jako ta dívka z hostince, ale nebyla to ona. Nemohla to být. Také oči byly jiné – už nebyly jasně zelené, ale tmavě šedé s odstíny černi.
Zaskřípaly dveře a někdo vešel do místnosti. Po prkenné podlaze se rozléhalo pravidelné klapání bot. Josh  chtěl zvednout hlavu, ale v tu chvíli ho jakýsi tupý předmět prudce udeřil do spánku a on upadl do bezvědomí.

Když mladík opět přišel k sobě, byl celý nahý a připoutaný na kříži ve tvaru písmene X. Pokusil se pohnout, ale jednotlivá lana byla velmi pevně svázaná. Než stačil cokoliv říct, otočily se k němu dvě babice, které předtím byly obrácené zády. Obě měly jemně nazelenavý obličej, dlouhé černé šaty a bělavé vlasy. Na kamnech za nimi cosi v hrnci bublalo a Josh ucítil pach síry. Jedna z babic měla v ruce dlouhý nůž s velkou čepelí.
„Konečně!“ zvolala skřípavým hlasem jedna jaga. „Konečně můžeme začít!“
V tu chvíli babice, která měla v ruce nůž, začala postupovat směrem k Joshovi. Ten chtěl vykřiknout ale s hrůzou zjistil, že vydává jen slabé a dusivé zvuky. Ty čarodějnice mu vyřízly jazyk! Mladík viděl, jak nůž vydává stříbřité odlesky a spatřil v něm svůj vyděšený výraz. Jaga se před ním zastavila a jen obracela nástroj v ruce. Josh cítil její dech. Připomínal mu shnilá vejce. Čarodějnice se bez mrknutí upřeně dívala přímo do Joshových očí. Mladík náhle ucítil podivnou únavu. Víčka byla těžká, odolával otupělé ospalosti, ale i tak se mu oči pomalu začaly zavírat. Stačil ještě zaregistrovat úsměv jagy, ve kterém nebyla žádná radost, jen čisté zlo. V tu chvíli se z jeho hrdla navzdory chybějícímu jazyku ozval ohromný řev. Letmo otevřel oči a rozostřeně uviděl, jak babice drží v ruce něco malého a růžového. Trvalo mu pár vteřin než pochopil, co to vlastně vidí. Opět dušeně vykřikl. Ucho! Jeho ucho! Ta čubka mu nožem uřízla ucho! Stále z něho odkapávala krev. Mačkala ho v ruce a ždímala. Joshovi se zvedl žaludek a začal zvracet. Zvratky mu tekly po bradě a také po hrudi. Cítil, že znovu začíná ztrácet vědomí, když vtom se jaga pustila do odřezávání druhého ucha. Bolest to byla neskutečná, nikdy nic tak hrozného necítil. Připadalo mu, že to trvá celou věčnost. Navzdory bolesti si náhle uvědomil ten děsivý fakt. Vše se okamžitě ztlumilo. Cítil svůj zrychlený tep, ale vše ostatní bylo vzdálené. Babice stále držela a mačkala Joshovy uši, byla jimi úplně fascinovaná. Náhle se otočila k druhé čarodějnici, která jí něco říkala. Josh netušil o čem se baví a vlastně mu to bylo úplně jedno. Než se mu opět zavřely oči, stačil postřehnout, jak babice vhodila jeho uši do bublajícího hrnce. Josh otevřel oči právě ve chvíli, kdy se k němu blížila jaga a měla něco ukrytého v ruce. Najednou mladík ucítil ukrutnou bolest na hrudi. Jaga do něj vrazila rezavý hák a pomalu s ním táhla dolů až k břichu. Josh začal zvracet nazelenavý sliz, který se mu začal mísit s vyhřezlými vnitřnosti. Vylézavaly mu ven natržená střeva a části žaludku. Jaga se ještě jednou otočila ke své společnici a pak prudce vrazila  ruku do Joshova těla. Chvilku tam šmátrala a po pár sekundách začala něco trhat ven. Zaječela vzrušením a prudce škubla. Josh už měl hlavu zvrácenou a vypadal, že jen spí. Jenže to už byl spánek věčný. V ruce čarodějnice se lesklo stále ještě pulzující srdce. Jaga si ho chvíli fascinovaně prohlížela a  různě mačkala a poté ho vhodila do hrnce. Místnost zaplnil pach vnitřností a krve…


konec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *