Sirotek: První oběť [2022]

Den před premiérou tohoto prequelu jsem si pustil původní snímek Orphan z roku 2009. A ač to není úplně „povinné“, řekl bych, že je to lepší. Mnoho věcí pak má větší smysl. A díky tvůrcům za povedené odvedení pozornosti. Mám na mysli úplný úvod snímku, kdy se Anna Troyev v podání Gwendolyn Collins uchází o pozici v estonské psychiatrické léčebně Saarne. Opravdu jsem měl za to, že vedle Esther to bude další hlavní postava. A když dojde k její povedené vraždě, je jasné, že se ještě máme na co těšit. Na tento snímek jsem byl zvědavý, protože jsem se trošku jaksi bál, aby to nebylo kopírování původního filmu. Naštěstí ne. Jede se ve slušném tempu a k mírnému zbrzdění dojde ve chvíli, kdy z Tricii vyjde, že Esther vlastně není její dcera. Pak se to zvrtne trošku do komedie, jak před otcem předstírají, že je vše v pořádku. Nebýt posledních deseti minut, určitě by si za mě film odnesl plné hodnocení. Rozhodně se mi to líbilo víc, než původní. Jenže právě ten konec to akorát pěkně zkazil. Tam mě zarazily dvě věci. Jednak, jak je možné, že se sporák sám zapálil? Dobře, možná to mohlo být tak, že v zápalu souboje matky s „dcerou“ k tomu došlo. Tak jo, to ještě beru. Ale jak to pak tam všechno mohlo chytnout? To jako když si já doma zapnu sporák a během chvíle mi to v kuchyni začne vše hořet? Dobře, i když to všechno nějak pominu, tentokrát CGI úplně a totálně zklamalo. Tak okatě umělý oheň jsem už hodně dlouho neviděl. Pak se taky trošku zamýšlím nad situací, kdy Allen zjistí, že mu Esther zabila ženu a syna. Vím, že ji stále považoval za svou dceru, nicméně měl příležitost ji shodit ze střechy. Nakonec tak skončil sám. A pak ještě jedna taková neuvěřitelná věc. Opravdu je tak snadné lézt po střeše nahoru? Že bych to tedy také zkusil?
Trošku mi také přišla zbytečná postava detektiva Donnana.

Orphan: First Kill je povedený úvod k už i tak povedenému horůrku. Ačkoliv jsem tomu měl co vytknout, z mé strany to bylo přeci jen o něco povedenější. Na Isabelle Fuhrman je třináct let navíc již poněkud znát, ale stejně je to ta stará dobrá Esther. Na tu roli se perfektně hodí. Nikdy by ji asi určitě nechtěl mít doma…
Kolem a kolem je obecně Sirotek povedený horor a myslím si, že by to tak už mohlo zůstat. Kapitola je uzavřená a i když by tu možnost případného dalšího dílu byla, byl bych radši, kdyby k tomu již nedošlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *