Pozvánka do pekla [2022]

No teda! Moc si nepamatuju, kdy naposledy jsem z kina odcházel tak nadšený a spokojený. A potěšilo mě také, že v sále bylo poměrně dost lidí (relativně). Občas přemýšlím, který subžánr hororů mám radši – zda ten „klasický“ s monstry a strašidly nebo spíš, který sází na psychologii. V mém případě to je asi půl na půl; hlavní je prostě celková kvalita snímku. Zpočátku jsem asi preferoval ty klasické.

Kdyz už jsem u monster – jaká mě přivedla k hororu? Určitě to byli zombíci. A asi i duchové. Ale naopak tu byli jedni, které jsem vyloženě nevyhledával. Neměl jsem moc k nim prostě vztah. Upíři. Ale zase na druhou stranu jsem četl klasického Drákulu a ten se mi hodně líbil. Asi se na ně trochu více zaměřím.

U tohoto filmu si především cením skvělé kamery a povedené hudby. Od filmu jsem v podstatě nic nečekal. Po traileru jsem si říkal – tak jo, to bude zase nějaká duchařina, kterých tu už je taky mnoho. Ale občas zdání klame. To, že s ženichem nebude něco v pořádku, bylo jasné už od začátku. Evie je sympatická, i když do nově objevené rodiny prostě nepatří. A povedený zvrat – že Walt je ve skutečnosti upír. Upřímně, nečekal jsem to, i když nějaké ty náznaky tam byly – Oliverova rodina dělá v realitách (jako Jonathan Harker) a také se tu vyskytuje postava Lucy, čili opět vyložená a zjevná inspirace Drákulou. Nejsou tu v podstatě hluchá místa. Já si užíval každou minutu. Je to celkově pěkně natočené. Jen jednu věc bych potřeboval osvětlit, protože se mi moc nezdá. Když vás kousne upír a vy ho zabijete, znamená to tedy, že se poté opět přeměníme zpátky do člověka? Upřímně si to nemyslím. Nicméně ale tato malinká vada na kráse vůbec nezkazila celkový skvělý dojem z filmu. Je super, když už v půlce filmu víte, že obdrží plné hodnocení. Vše se mi líbilo a to tak, že velmi. Sympatické obsazení, povedená režie, pěkné prostředí. Klidně bych snesl i druhé zhlédnutí. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *