Šílená noc [2022]

Více jak týden (konkrétně dlouhých devět dní) mi trvalo, než jsem vůbec Violent Night ohodnotil. Když jsem odcházel z kina, tak v ten moment jsem v hlavě měl víceméně čistý průměr. Ale právě po týdnu se mi to nějak rozložilo a konečný verdikt z mé strany je 4/5. Ačkoli Davida Harboura jsem nikdy předtím neviděl, tady mu ta role Santy perfektně sedla. Musíte hned ze začátku přistoupit na to, že Santa je skutečný a opravdu existuje (někdo o tom snad dosud pochybuje?!). Jenže jestliže nosíte dětem dárky po desítky či spíše stovky let a ty dnešní děti chtějí jen peníze nebo videohry, je jasné, že už toho musíte mít moc. Proto se Santa rozhodne, že tento rok to bude opravdu naposledy…

Ačkoliv komedie obecně nevyhledávám (vím, že to zmiňuji skoro v každém zamyšlení), černé jsou docela fajn. Tady totiž Santa není žádný svatoušek. I přes komediální stránku se dočkáme i pěkného gore – zvlášť musím vyzvednout povedený nápad, když si Santa na ruce dá brusle a efektivně je využije k zabíjení.

Film se nemůže brát příliš vážně. Ale zase na druhou stranu to je povedená oddychovka. Každý rok pravidelně uvádím výběr hororů, které se buďto odehrávají přímo o Vánocích nebo prostě během zimy. A v letošním listu určitě nebude chybět právě snímek Šílená noc. Je to taková temnější pohádka. Ale Harbourův Santa je fakt skvělý. A dále musím ocenit herce Johna Leguizama v roli hlavního záporáka s krycím jménem Scrooge. Toho jsem viděl necelý měsíc zpátky ve fenomenálním Menu. Už teď slyším a čtu různé spekulace o možném sequelu. A do toho bych asi určitě šel taky. Protože tady se můj pohled na hodnocení po týdnu výrazně zlepšil. Určitě to bude patřit k mým oblíbeným hororovým komediím. K úplnému vrcholu mi sice stejně něco chybělo (zejména, že i přes fakt, že film má povedené násilné scény, je to spíše takový pohádkový příběh), ale jinak celkem spokojenost. Dočkáme se krve a dobrých efektů. A znovu chválím výkon Davida Harboura. Ideální volba pro ztvárnění klasické vánoční postavy. Od začátku je jasné že to z větší části bude komedie. Ale vánočních hororů není nikdy dost.

One Reply to “Šílená noc [2022]”

  1. Tento černě-komediální horor bude myslím patřit k těm, které si občas rád připomenu. Hororové komedie mám celkem v oblibě. Občas tu najdeme dost gore (nebo obecně zajímavé scény). Režiséra znám zejména díky filmu Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic 👍🔥. K plnému hodnocení Šílené noci mnoho nechybělo 😎😜.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *