Brazilský masakr [2006]

Hned v úvodu chci poznamenat, že takovéto horory vůbec nemám v oblibě. Ano, úplně z počátku mé lásky k tomuto nejskvělejšímu žánru jsem i takový druh neuznával. Nejmilovanější stále zůstávají klasická hororová monstra. Ale zase na druhou stranu musím říct, že mnohdy je to právě o to děsivější, když se to může stát i v realitě…

Po poněkud vtipnější nehodě autobusu poznáváme partu mladých lidí, které právě spojí (ne)umění řidiče. Chtějí si prostě užít, protože náhradní autobus přijede takřka až další den. Zábava pokračuje do noci, kde se setkáváme i s Kikem, který se mezi ně (záměrně) bez problému vetře….
Nebudu dále popisovat podrobněji děj. Až na Olivii Wilde to opět byla přehlídka pro mě neznámých herců. Ale musím říct, že každý se na svou roli hodil. Co si na filmu asi nejvíc cením byla fáze natáčená pod vodou v jeskyni. Ta byla celkově nejzajímavější. Pokud ale nejste vyloženě trénovanými plavci, resp. potápěči, zase mi nepřijde normální, že byste vydrželi tak dlouho pod vodou. Ale celkově to tam bylo takové příjemné zpestření.

Co se týká hodnocení, celkem se mi film líbil. Chování hlavních postav mi nepřišlo v podstatě nijak nelogické. Happy end se koná, záporák je zabit. Nejsou tam jumpscary a myslím, že se to lehce dá zaměnit s thrillerem. Jak jsem se již zmiňoval, takovéto horory nevyhledávám a proto si snímek nevysloužil plné hodnocení. Takových filmů jistě bude víc, ale přeci jen díky jeskyňovým sekvencím bude o stupeň lepší než jemu obdobné. Jednohubka, která rozhodně neurazí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *