Úniková hra: Turnaj šampiónů [2021]

Vůbec bych se nezlobil, kdybych premiérové čtvrtky trávil pravidelně v kině. Hororů bude celý rok spousta a tak by to mohlo vyjít. Na dnešní večer jsem měl naplánovanou očekávanou novinku, respektive pokračování úžasného snímku z roku 2019. Ačkoli v reálu jsem v žádné únikovce nebyl, i tak mě to celkem i láká. Sice nejsem úplně na rébusy a kódy, ale za pokus by to asi stálo.
Dva roky starý film Úniková hra mě opravdu velmi zaujal. Pro mě to je ten typ filmu, co prostě miluju – stačí jen pár úvodních minut a vím, že mě to až do konce nepustí. Je to opravdu tak úžasné, že prostě při závěrečných titulcích jenom tak sedíte a mozek vám ještě v rychlosti přehrává celý film a hlavně ty nejlepší momenty.
Ani jsem nečekal, že bude pokračování, protože občas si myslím, že skvělé filmy by z podstaty neměly mít pokračování. Samozřejmě jsem pak v průběhu roku zaregistroval, že se přece jen chystá druhý díl, ale nějak jsem to nevnímal a řekl bych, že jsem ani neviděl trailer. Ale jelikož jsem byl přesně i minulý týden na premiéře, o zhlédnutí Únikové hře jsem se dlouho nerozmýšlel. A navíc vzhledem k tomu, že za pokračování stojí stejný režisér Adam Robitel, mohl jsem jen očekávat stejné kvality a „mind-blowingové“ stavy i u druhého díly s podtitulem Turnaj šampiónů. Můžu konstatovat, že oba snímky si ode mě zcela oprávněně zasloužily plné hodnocení, ale přece jenom tento druhý se mi líbil ještě o kapánek více. Trochu mě zklamaly podle mě nepříliš reálné blesky v úvodu snímku (co se dneska už nedělá bez CGI?), ale poté to byla opět akce za akcí. Skvělé nápady na úkoly. Když o tom tak přemýšlím, celý koncept mi přijde na trochu podobné vlně jako SAW.
Úkoly byly možná ještě více promyšlené a navíc všechno celkově působilo tak reálně a přirozeně, jako by to takhle probíhalo i v každé druhé skutečné únikové hře. Nejvíc se mi asi líbila scéna na pláži a během kyselinového deště. Tvůrci jistě předpokládají tučné tržby a tak si rovnou pro strejčka příhodu připravili základ pro třetí díl. Jestli u toho zůstane stejný režisér, už teď se těším. Jak jsem se již zmínil, tyhle filmy to je doslova slast je sledovat. Úplně v každé únikovce jde především o spolupráci a když doslova hrajete na život a na smrt, platí to dvojnásob.
Vím, že na to pěji jen samou chválu, ale já si opravdu nemůžu pomoct jinak. Sympatická hlavní hrdinka Zoey to celé v podstatě táhne, ale musím říct, že každý tak či onak přispěl o trochu blíže k úspěšnému konci. Takže to zkrátím – naprostá dokonalost, vlastně nemám co vytknout. Jak jsem říkal, na další díl půjdu úplně bez rozmýšlení. A řekl bych, že je to začátek pěkné hororové série. A když to diváka chytne již od prvních úvodních minut, je to přece to nejlepší, co si tvůrci můžou přát, no ne? U mě to aspoň funguje zcela stoprocentně. Tak schválně, kdy bude trojka?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *